Životopis

Milí krajania,

volám sa Zdenko Čambal a mnohí z Vás ma poznáte. Dvanásť rokov som robil podpredsedu Trnavského samosprávneho kraja. V regionálnej samospráve pracujem nepretržite dvadsať rokov a myslím, že je to mimoriadna skúsenosť. Náš kraj som precestoval krížom krážom a mám predstavu o cestách a mostoch, ktoré nás všetkých spájajú.

Mám šesťdesiat rokov a považujem svoj vek za najvhodnejší na zúročenie pracovných skúseností a vzdelania, ktoré som dosiahol. Do práce pre samosprávu som vstúpil z podnikateľského sektoru. Mám presnú predstavu o tom, že ľudia potrebujú prácu a kvalitné pracovné a životné podmienky.

Zdenko Čambal

Štyri volebné obdobia som vykonával funkciu primátora mesta Holíč. Som presvedčený, že najväčším bohatstvom krajiny sú jej ľudia. Práve oni prinášajú nápady a výkon, ktorý je garanciou pokroku. V ostatnej dobe však zostávajú nevypočutí. Zdá sa, že potreby a oprávnené požiadavky obyvateľov nášho regiónu nikoho nezaujímajú.

Je to aj tým, že svet sa presunul do virtuálnej reality. Žijeme v dobe, keď sa o demisii vlády rozhoduje cez WhatsApp. S pandémiou a s odídencami z Ukrajiny sa museli vysporiadať mestské a obecné samosprávy. Prehlbuje sa rozdiel medzi skutočne bohatými ľuďmi a spoluobčanmi odkázanými na sociálnu pomoc.

K vedeniu samosprávneho kraja bude treba pristúpiť po novom. Komunikovať problémy samospráv, pretože život sa odohráva v obciach a mestách. Narastajúce problémy s cenami energií, kúrením, pohonnými hmotami a dostupnosťou potravín bude potrebné zachytávať a riešiť na úrovni regionálnej samosprávy.

Štát sa od reality ocitol veľmi ďaleko. Som absolventom SPŠ Strojníckej v Bratislave. Študoval som na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Univerzitné štúdium som ukončil na fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Následne som na tejto univerzite ukončil doktorandské štúdium.

Publikujem otázky rozvoja komunálnej a regionálnej samosprávy na vedeckých fórach a väčšina z Vás pozná moje názory, ktoré komunikujem prostredníctvom Facebooku na stránke Zdenko Čambal – Holíč. V meste v rámci regionálnych volieb pracujem s mladým tímom. Zastávam názor, že energia mladosti sa môže spojiť s mojou pracovnou skúsenosťou.

Dosahujeme rýchle a razantné dobré výsledky. Kraj tvoríme my všetci a počúvam názory Vás všetkých. Vyberám z nich to podstatné, čo je zaujímavé pre väčšinu. O tom je demokracia a verím, že spolu dosiahneme vytýčený cieľ. Som členom Slovenskej národnej strany a v týchto voľbách ma podporuje aj strana SMER-SD.

Netriedim ľudí podľa politickej príslušnosti. Som zástancom spravodlivosti a rovnoprávnosti. Na najvyšších pozíciách som vždy zamestnával ženy, rovnako ako mužov a neuznávam platové rozdiely. Ctím rodinu a tradičné hodnoty tohto štátu a Európskej únie. Uznávam však právo jednotlivca na vlastný názor. V tom som liberálny.

Individuálne predstavy nemôžu prekračovať ducha Ústavy Slovenskej republiky. Základným bodom môjho programu je, že budem presadzovať paritu a rovnosť. Každý človek je občanom tohto štátu s rovnakými právami. Nech žije na Záhorí, v Trnave alebo Dunajskej Strede. Investície budú rozdeľované spravodlivo.

Školy budú modernizované nie podľa preferovaných lokalít, ale s úctou k žiakom a študentom. Oni sú budúcnosťou nášho regiónu. Musí sa zlepšiť zdravotná dostupnosť a samosprávny kraj bude prispievať dôchodcom a sociálne odkázaným spoluobčanom na cestu k lekárovi. Nemôžeme zostať na právomociach VÚC spred 20 rokov. Doba sa prudko zmenila.

Potrebujeme sa zomknúť. Región je naším domovom. Žije nás v ňom vyše pol milióna a bolo by klamstvom povedať, že sme všetci jedna rodina a zastávame rovnaké hodnoty a názory. Opak je pravdou a práve preto potrebuje náš kraj pevné vedenie. Menej potľapkávania na sociálnych sieťach a viac skutočnej roboty.

Kvalita našich životov bude závisieť od toho ako dokážeme presadiť naše spoločné požiadavky. Ponúkam sa Vám do tejto služby a môj pracovný životopis potvrdzuje, že na to mám. Preto nepodceňujte tieto voľby a príďte všetci voliť. Rozhodne volebný lístok každého z Vás.